درباره مسابقه طراحی کاغذدیواری

شرکت هنر و تجارت آسام (نماینده رسمی و انحصاری rasch آلمان در ایران) با هدف توسعه دانش و مهارت های طراحی متمرکز بر صنعت کاغذ دیواری؛ نیمه دوم سال ۱۳۹۷ اولین مسابقه طراحی کاغذ دیواری تحت عنوان rasch award را با محوریت طرح های اصیل ایرانی و اسلامی و حمایت استودیو rasch آلمان برگزار می نماید.

شرکت در این مسابقه برای کلیه علاقمندان اعم از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های نقاشی، گرافیک، طراحی داخلی، طراحی صنعتی، صنایع دستی، طراحی پارچه و لباس، چاپ، فرش، مجسمه‌ سازی، مبلمان، عکاسی، تصویرسازی، معماری، دکوراسیون و سایر افراد آزاد می باشد.

زمانبندی و نحوه ارسال آثار

از علاقمندان به شرکت در این مسابقه طراحی خواهشمند است که با رعایت اصول و استانداردهای ذیل آثار خود را طراحی و فایل لایه باز (اصلی) آن را حداکثر تا ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ در قالب یک DVD (همراه با ثبت مشخصات و اطلاعات تماس خود) به دفتر راش ایران واقع در زعفرانیه، بالاتر از میدان الف، نبش کوچه خرم نژاد، پلاک ۲۰، طبقه هفتم، واحد ۷۰۱ ارسال نمایند. علاقمندان می توانند در صورت تمایل آثار خود را پس از بارگذاری در سرویس های رایگان میزبانی فایل (مانند WeTransfer و DropBox یا سرورهای مشابه داخلی و خارجی) بارگذاری نموده و لینک مستقیم آن را همراه با ذکر مشخصات و اطلاعات تماس خود با موضوع rasch award به آدرس info[at]raschiran.com ایمیل کنند. خواهشمند است از ضمیمه نمودن هر گونه فایل به ایمیل خود (علی الخصوص فایل های با حجم بالای یک مگابایت) خودداری نمایید.

داوری آثار و اهدای جوایز

پس از داوری طرح های واصله در بازه زمانی ۱۵ بهمن تا ۱۵ اسفند ۹۷ که با مشارکت مستقیم مدیرعامل، مدیران بازاریابی و فروش و طراحان اصلی استودیو rasch آلمان در شهر برامشه و هنرشناسان ایرانی صورت خواهد پذیرفت، طرح های برگزیده مشخص و علاوه بر قدردانی و ارائه لوح یادبود به کلیه ارسال کنندگان آثار؛ در جشن پایان سال ۹۷ (هفته پایانی اسفند ماه) توسط آقای Dario Rasch (مدیرعامل و صاحب گروه کارخانجات rasch) به سه طرح برتر جوایز نفیسی اعطا خواهد شد.

شرایط و استانداردهای طراحی

– طرح ها باید مطابق فرهنگ و سلیقه ایرانی یا اسلامی باشد. طراح در انتخاب هر یک از سبک های طراحی کلاسیک، مدرن و یا اشکال هندسی مختار است.
– تکرار هر طرح باید ۵۳ در ۵۳ سانتیمتر و یا ۵۳ در ۶۰ سانتیمتر باشد. لازم به توضیح است هر رول کاغذ دیواری با استاندارد اروپایی به پهنای ۵۳ سانتیمتر در طول ۱۰٫۰۵ متر می باشد.
– طراح می باید به انطباق (همخوانی) طرح خود در تکرار رول های کنار هم و پوشانیده شدن یک دیوار فرضی با تکرارهای عمودی و افقی طرح خود دقت نماید. طرح هایی که دارای انطباق پذیری در تکرار نباشند از مرحله داوری خارج خواهند شد. برای درک بهتر حالات مختلف انطباق (همخوانی) طرح به ویدیوهای انتهای این صفحه مراجعه نمایید.
– در صورتیکه اثر با پهنای ۲ برابر (یعنی ۱٫۰۶ متر) طراحی شود، طراح می تواند حداکثر از ۵ رنگ در طرح خود استفاده کند ولی اگر اثر در پهنای استاندارد (یعنی ۵۳ سانتیمتری) طراحی شود، طراح می تواند تا ۷ رنگ را در طراحی خود استفاده کند.
– طرح ها باید به صورت اصیل و با فرمت لایه باز (مانند psd یا ai یا eps) باشند. پیشنهاد می شود به صورت مکمل فایل tiff نیز همراه فایل اصلی طرح ارسال گردد.

 

مفهوم انطباق (همخوانی) در طراحی کاغذدیواری

جهت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر با مفهوم انطباق یا همخوانی در طراحی کاغذ دیواری و ارسال آثار قابل داوری، توصیه می شود سه ویدیوی آموزشی کوتاه زیر را مشاهده نمایید.