دیوارها از ابتدای پیدایش بشر و احساس نیاز او به داشتن مسکن و سرپناه، عنصری اساسی در ساخت و ساز بشمار می رفته اند. از دیواره های عظیم سنگی در دوره غارنشینی تا دیوارهای آجری، چوبی، بتنی و شیشه ای در دوره های معاصر؛ همواره دیوارها در ایجاد ایمنی و آرامش، فضاسازی و مشخص نمودن حریم ها نقشی کلیدی داشته اند. به عبارت دیگر دیوار را می توان جزیی جدایی ناپذیر و پایدار هنر معماری دانست. بر همین اساس آراستن دیوارها به رنگ و طرح از سالیان بسیار دور مورد توجه معماران و طراحان قرار گرفت. در میان گزینه های مختلف زیبایی بخشیدن به دیوار، کاغذ دیواری به عنوان یکی از جذاب ترین و متنوع ترین آن ها؛ توانست کارکرد فنی دیوارها را در سطح آثاری هنری و دکوراتیو ارتقا بخشد.
از سوی دیگر گستره وسیع گزینه های پیش رو در زمینه کاغذ دیواری، از نقش و رنگ و الگو گرفته تا جنس و اندازه و فرم و لزوم هماهنگی این عنصر دکوراتیو با سایر عناصر و المان های بکار رفته در طراحی داخلی؛ بسیاری از مصرف کنندگان را سردرگم نموده است. از همین رو بسیاری از مصرف کنندگان ترجیح می دهند انتخاب و نصب کاغذ دیواری را به یک متخصص دکوراسیون داخلی بسپارند تا با آمیختن هنر، دانش و تجربه خود در این حوزه، بهترین ترکیب کاغذ دیواری را از میان گزینه های پیش رو و در انطباق با مشخصه های فضای مورد نظر و سایر المان های دکوراتیو به آنان پیشنهاد دهد.

بر همین اساس و با در نظر گرفتن دغدغه های مشتریان، خانه طراحی راش ایران از ابتدای بهمن ماه ۱۳۹۶ فعالیت خود را رسماً آغاز نمود. این دفتر طراحی و دکوراسیون داخلی که تمرکز اصلی خود را بر گستره متنوع کاغذ دیواری های rasch آلمان معطوف نموده است، مشاور شما برای آراستن و جان تازه بخشیدن به دیوارهای منازل، دفاتر کار، فروشگاه ها و هر گونه فضایی می باشد که ساعاتی از زندگی خود را در آن می گذرانید. خانه طراحی راش ایران از دو بخش اصلی که در هماهنگی و همکاری با یکدیگر فعالیت می کنند تشکیل شده است که شامل آتلیه طراحی پاسپارتو (Passepartout Design Studio) و نمایشگاه مرکزی راش ایران (شوروم کاغذ دیواری) می باشند.

آتلیه طراحی پاسپارتو

خانه طراحی راش ایران

آتلیه طراحی پاسپارتو به عنوان بازوی اصلی شرکت هنر و تجارت آسام در ارائه خدمات مشاوره تخصصی، ایده پردازی و طراحی دکوراسیون داخلی؛ هر اتفاقی که برای زیباسازی فضای زندگی و کار شما لازم است را تعریف، اجرا و پیاده سازی می نماید. در همجواری این آتلیه نیز نمایشگاه مرکزی راش ایران مجموعه ای از بهترین کلکسیون های کاغذ دیواری rasch آلمان را در معرض انتخاب و خرید شما قرار می دهد.

از سوی دیگر و با هدف تامین سایر المان های تزیینی (به جز کاغذ دیواری) که بر اساس طرح های ارائه شده توسط متخصصان دکوراسیون داخلی پاسپارتو تعریف گردیده اند، این مجموعه همراه شما در انتخاب و خرید (و در صورت لزوم طراحی و ساخت) اقلام مذکور از معتبرترین تامین کنندگان داخلی و بین المللی و با شرایط کیفی و قیمتی منحصر بفرد خواهد بود. اقلام دکوراتیو مذکور گستره وسیعی از المان های دکوراسیون داخلی اعم از پرده، کفپوش، مبلمان، میز، صندلی، کمد، کابینت، آیینه، تابلو نقاشی، مجسمه، ساعت و … را در بر می گیرند.

چرا پاسپارتو؟

در ادبیات رشته معماری، پاسپارتو (Passepartout) به معنای جلوه بخشیدن به یک اثر هنری از طریق به قاب کشیدن آن (یا اصطلاحاً پاسپارتو نمودن اثر هنری) بوده و ابزار اصلی آن تاکید کردن بر وجوه منحصر بفرد آن اثر از طریق تعریف خلاقانه و اثربخش قاب و نحوه نمایش اثر می باشد. در آتلیه طراحی پاسپارتو نیز نمای دیگر از فضای زندگی و کار را برای شما خلق خواهیم نمود و قاب نگاه شما به فضاهای روزمره اطراف تان را از طریق ایده پردازی و طراحی هنرمندانه منحصربفرد تغییر خواهیم داد.
در دوره معاصر که دکوراتورهای داخلی دائما در حال استفاده از الگوهای مشابه می باشند و صرفاً المان های تکراری را از پروژه ای به پروژه دیگر انتقال می دهند، آتلیه طراحی پاسپارتو در تلاش است تا با شکستن ساختار طراحی های بی روح و بی هدف رایج در بازار که صرفاً اهداف تجاری دفاتر طراحی را دنبال می کنند، تعریف جدیدی از دکوراسیون داخلی را ارائه دهد. بگونه ای که بدون هیچ تکرار و شباهتی میان پروژه های اجرا شده، اولویت بر دستیابی به اهداف کارکردی و زیبایی شناختی مشتریان از سرمایه گذاری در دکوراسیون داخلی قرار داده شده و روح سرزندگی یک طراحی منحصربفرد و اختصاصی در فضا جاری شود.